Trenerė

 

01

 

Laba diena,

esu Liana Mogišaitė, andragogė-praktikė (suaugusiųjų mokytojas, taikantis patirtinius metodus), civilinės inžinerijos magistrė.

Mokymų praktika ir konsultacijomis užsiimu nuo 2004 metų. Pardavimų ir klientų aptarnavimo patirtį skaičiuoju nuo 1995 metų, o žmogiškųjų išteklių valdymo, vadovavimo, verslo vystymo patirtį ėmiau kaupti nuo 2001 m.

Mano kaip darbuotojos ir vadovaujančio asmens patirtis šiandien padeda rasti bendrą kalbą su įvairiais darbuotojais, įmonių vadovais, savininkais. Tai padeda pamatyti įmonę visų akimis ir pritaikyti efektyviausią mokymo programą.

 


Praturtinkite patirtį šiose veiklose. 

Bendravimas:

  • Klientų aptarnavimas.
  • Pardavimai.
  • Efektyvus darbas komandoje.
  • Vadovavimas darbuotojams.
  • Konfliktų valdymas.

Asmeninė veikla:

  • Produktyvus laiko planavimas.
  • Viešas kalbėjimas.
  • Darbo efektyvumas.
  • Streso valdymas.
  • Tikslų siekimas.

4 banginiai, ant kurių stovėdama padedu žmonėms realizuoti savo gebėjimus įmonėje.

1. Skeptikus paverčiu sąjungininkais. Dalyvis mokymų pradžioje per susipažinimą nuoširdžiai pasakė: „Aš manau, kad mokymai yra nesąmonė“. Pabaigoje – „Labai ačiū, dėstytoja“, „Labai ačiū, direktore, kad neleidote man išeiti“.
Filosofija: Kiekvienas žmogus yra svarbus. Jis ne be reikalo buvo priimtas į komandą. Nieko nepasieksi, tik sakydamas žmogui, kaip jis turi elgtis. Reikia leisti būti tokiam koks jis yra, padėti atsiskleisti geriausioms savybėms. Pokyčiai įmonėje prasideda asmens lygmenyje.

2. Įkvėpiu darbuotojus sugrįžus daryti pokyčius komandoje. Dirbome su 6 žmonių komanda. Sugeneravome 40 sprendimo būdų ką sugrįžę galėtų pakeisti, patobulinti, įdiegti. Kai susitikome po mėnesio, jie buvo įgyvendinę 39 sprendimus.
Filosofija: Kiekvienam padėti prisijungti prie visumos. Mumyse rusena ugnis skatinanti sirgti už komandą, padėti jai stiprėti, tik kartais reikia mažos žiežirbos tą ugnį užkurti.

3. Smulkmeniškai įsigilinu į įmonės poreikius. Mokymuose bendraujant, dalinantis mintimis, kalbant apie pavyzdžius išgirstu – „ O Jūs pas mus dirbate?“.
Filosofija: Nors ir esi žmogus iš išorės, siekdamas ilgalaikio sprendimo turi įsigilinti į komandos situaciją taip, kad įvertintų: „Tai žmogus, suprantantis kuo mes gyvename“.

4. Net ir sudėtingą informaciją perteikiu paprastai ir įdomiai. „Pradžioje viskas atrodė sudėtinga, bet paaiškinus viskas, pasirodo, paprasta“, „Galvojau, kad bus nuobodu, bet miegas neėmė“, „Planavau per mokymus nuveikti daug darbų, bet nebuvo kada net kompiuterio atsiversti“ – frazės, nuskambančios kiekvienuose mokymuose.
Filosofija: Kartais viena mintis priverčia sukti galvą net porą valandų. Jei pati neatrandu siūlo galo, kaip galiu paaiškinti kitiems? Susirinkusieji laiką investuoja į žinias – juk atėjo ne skaidrių perskaityti.

 

Galileo sakė, kad žmogaus neverskite aklai išmokti, o padėkite atrasti tai savyje. Mokymuose naudoju patirtinius metodus, padedančius atkleisti dalyvių įvairiapusius gabumus, didinant norą efektyviai taikyti įgytas žinias. Net po kelerių metų sutikti mokymų dalyviai, prisimena išgirstą informaciją, įgytas praktikas ir noriai dalinasi savo pasiekimais, giriasi sklandesniu komandiniu darbu.


Patirtis ne tik Europoje, bet ir Azijoje. Nuo 2010 metų bendradarbiauju su tarptautiniu verslo žurnalu „JŪRA MOPE SEA“. Šis bendradarbiavimas suteikė daug patirties dirbant Europoje ir Azijoje. Sakyčiau, tai buvo viena įdomiausių patirčių, padėjusių įtvirtinti nuostatą: „Prie kiekvieno žmogaus galima rasti priėjimą, juk nesvarbu ką parduodi, svarbu – kaip parduodi“.


Klientai dideli ir maži, bet visi vienodai svarbūs. Kartu su klientais esame sukūrę ir įgyvendinę daugybę įvairių sėkmingų projektų, pavienių ir tęstinių mokymų. Mano paslaugomis pasitikėjo daugeliui žinomos įmonės ir organizacijos.


Patirtis sugulė į knygą. 2009 metais išleidau knygą „Verslumo ugdymas“. Vadovaudamiesi knygoje pateikta informacija ir praktinėmis užduotimis darbo rinkos mokymo tarnybos konsultantai ir dabar ugdo įvairių socialinės atskirties grupių verslumo įgūdžius.


Interviu per radiją ir televiziją, pranešimai, straipsniai. Radijo ir televizijos laidose dalinausi mintimis apie laiko planavimą, klientų aptarnavimą, sėkmę, verslumą, susirinkimų organizavimą įmonėje.

 

Pranešimas „Kaip padaryti daugiau per trumpesnį laiką… ir nė trupučio nepersidirbti?” didžiausioje motyvacijos konferencijoje „No Limits“ 2016.09.30, Žalgirio arena, virš 9.000 dalyvių

liana-mogisaite-laiko-planavimas-efektyvumas-produktyvumas-mokymo-ir-igudziu-ugdymo-centras

 

Laidoje „Labas rytas, Lietuva“ apie laiko planavimą

 

Dėkoju už skirtą laiką.

Liana Mogišaitė, andragogė-praktikė, MB Mokymo ir ugdymo centras direktorė